+90 312 394 54 59
+90 532 506 72 83

Şirket Profili

ÖZİPEK Plastik Ambalaj, 2008 yılının başında, Ankara İvedik Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulmuştur.

Tek merkezde üretimini gerçekleştiren ÖZİPEK aylık 30 tonluk üretim hacmiyle plastik ve ambalaj sanayinin çeşitli kollarında faaliyet göstermektedir.

Firmamız; alçak yoğunluklu polietilen (LDPE) ve yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE) hammaddelerinden baskılı ve baskısız filmler üreterek, her renk ve ebatlarda her türlü plastik poşet imal etmektedir.

ÖZİPEK muhtelif renk, cins, kalınlık ve ebatlarda market poşetleri, hışır poşetler, takviyeli poşetler, çöp poşetleri, fide torbaları, ekmek torbaları, shrink imalatını önce kalite sloganı ile müşterilerine sunmaktadır. Kendini geliştirmeyi, sektöründeki teknolojik gelişmeleri takip edip kullanmayı ve kaliteyi kendine ilke edinmiştir.

Firmamız ülke ekonomisine değer katmak, sektöründe markalaşmak, kalitesinden taviz vermeden önce ülkesinin ismini daha sonra ÖZİPEK ismini yurt dışında en güzel şekilde temsil etmeyi bir görev edinmiştir. Hedeflerimiz doğrultusunda üzerimize düşenleri yapmak yolunda kendimizi geliştirerek sürekli çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.

Üretim Misyonumuz

Farklı müşteri ve ürün gruplarında uzman kadromuz müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini tatmin edecek kalitede ürünler üretmek, tüketici çıkarlarını en iyi şekilde korumak ve pazarımızda aranılan üretici olmak için çalışmaktadır. Kaliteli ürün ve hizmet için yeni teknoloji makineler ve uygun çevre çalışma koşullarıyla ürünlerini doğru, kaliteli ve zamanında hizmetinize sunmak için uğraşmaktadır. Zamanın en önemli üretim girdisi olduğu günümüz ekonomisinde bunun bilincine varmış dinamik bir firma olarak, toplam kalite yönetimi felsefesi ile hiç sona ermeyen bir ürün geliştirme stratejisi kapsamında üretim süreçlerini devamlı olarak gözden geçirmektedir.

Ayrıca bir çevre dostu olan ÖZİPEK dünyadaki hammadde kaynaklarının tükeneceği konusunda gelişen bilinç doğrultusunda ortaya çıkan geri dönüşüm kavramına gereken önemi vermekte, bu konuya katkı sağlayıcı çalışmaları takip edip uygulamaktadır. Ürünlerimizin hammaddesi petrol esaslı olması sebebiyle geri dönüştürülebilirdir. Bundan dolayı hammadde tüketimine olan talebimizi azaltarak tasarruf etmekteyiz. Küresel ısınma sonucunda dünyada iklim değişikliği yaşanmaktadır. Bu ısınmaya üretimde kullanılan enerji de etkili olmaktadır. Yeni hammaddeden üretilen bir üründe kullanılan enerji geri dönüşümde kullanılan enerjiden çok fazladır. Isınmanın azaltılmasına enerjiden yapılan tasarruftan ötürü az da olsa katkımız olmaktadır. Kullandığımız hammaddeler atık bırakmaktadır. Geri dönüşüm uygulandığı için atık madde azalmakta ve çevre kirliğinin azalmasında payımız olmaktadır. Geri dönüşümün kullanılmasıyla maddi olarak tasarruf edilir ve uzun vadede iktisadi yatırım ve iş imkânlarının ortaya çıkması anlamına gelmektedir.

Pazarlama ve Müşteri İlişkileri

ÖZİPEK bütün üretimlerini müşteri odaklı olarak icra eder. Dürüstlüğü temel ilke olarak kabul eden ÖZİPEK, asıl sermayenin de müşteri memnuniyeti olduğunu kabullenip, müşteri tatminini arttırmak için bütün üretim süreçlerini sürekli olarak gözden geçirmektedir. Pazarımızın ihtiyaçlarına daha etkin ve sağlıklı bir biçimde yönelebilmek için siz müşterilerimizi de ekibimizin bir parçası olarak görmekte ve değerli fikir ve önerilerinizi beklemektedir.

Daha çok çeşitle, en kaliteli ürünleri, en uygun fiyatlarla siz değerli müşterilerimizle ZAMANINDA buluşturmak pazarlama stratejimizin temel taşıdır.

Kalite Politikamız

Hammurabi kanunlarında şu ifade bulunmaktadır: “Her kim bir bina inşa eder, ve bu bina yıkılır da altında insanlar ölürse, o kişinin de başı kesile!”.  Fenikeliler ise yöneticilerine şu hakkı verirlermiş: “İşini iyi yapmayan işçinin eli kesile!”. Anadolu kültüründe önemli bir yer tutan Ahilik de ise kalitesiz iş yapanlara meslektaşları özdenetim uygulayarak “pabucunu dama asarlarmış”. Bu o dükkandan belli bir müddet için alış veriş yapılmayacağı anlamına gelirmiş.

Eskiden insanların canına mal olan kalitesizlik, bugün de firmaların piyasadaki konumlarını ve itibarlarını kaybetmelerine sebebiyet vermektedir. Peki, kalite için ne yapmalıyız?

Dayanıklılık, çeşitlilik, süreklilik, zamanlılık, uygun fiyat, satış sonrası hizmet, müşteri memnuniyeti, standardizasyon, sorun çözümleme, istikrar gibi kalite bileşenlerinin hangisinden vazgeçebiliriz ki?

Yukarıda saydığımız unsurlardan herhangi bir tanesinin eksiliğinde dahi çok eski bir kavram olan “kalite” den söz edilemez. Kalite kavramını müşterilerin beklentilerine uygun nitelik ve özellikte mal üretimi olarak ifade eden ÖZİPEK bu kavramın onlarca değişkeninin hiç birinden taviz vermemektedir.

ÖZİPEK üretim sürecini Planla – Uygula – Kontrol Et – Önlem Al adımlarını içerecek şekilde oluşturmuştur. Sürekli olarak kaliteli ürün ve hizmet üretmek bu sürecin kaçınılmaz bir sonucudur.

Müşteri Yorumları

2017 yılında iş yaptığımız bir müşterimizin yorumu

Yaklaşık Bir senedir Özipek ile çalışıyorum bu kadar sorunsuz işlerin yürüdüğü anında cevap destek aldığım başka bir firma yok harika tavsiye ederim başarılarınızın devamını dilerim.

Kenan Işıklı - Ankara